Wykonawcy

Arbadétorne!

Muzycy, bardowie, śpiewacy, tancerze którzy postanowili czerpać z tradycji to co najlepsze i wypracować własny styl. Muzycy Arbadetorne zaprezentują nam tradycyjne pieśni Wandei (francuski region Vendée) w najlepszym wykonaniu. Niech ich muzyka przemówi za nich!

Balzinga jest pierwszą balfolkową grupą muzyczną w Polsce, założoną w 2012 roku. Od tego czasu zespół stworzył repertuar zawierający najpopularniejsze tańce balfolkowe, ze specjalnym ukłonem w stronę tradycji bretońskiej. Wśród granych przez nich tańców znajdą również coś dla siebie fani tańców szwedzkich i portugalskich. Na koncercie Balzingi zetkniesz się z mariażem tradycyjnych nut i oryginalnych kompozycji, które przyprawione energetycznymi aranżacjami nie pozwolą Ci zatrzymać się w tańcu!

Grupę tworzą:
 • Adam Sznabel – uilleann pipes
 • Krzysztof Rogulski – chromatic accordion
 • Patryk Hołoga – cajon, bodhran
 • Artur Frydrych – guitar, bouzouki

Marthe Tourret I Elisa Trebouville zagrają dla Was w festiwalową sobotę. Bourrasque to żywiołowy tradycyjny duet z Francuskiej Tuluzy. Przestrzenne dźwięki skrzypiec, energiczne banjo i niebiański głos żeńskiego duetu!

zdjęcie: Pierre Campistron photographie

zespół grający muzykę z Bretanii. Porywający dialog fletu i saksofonu na tle pulsu i harmonii tworzonych przez gitary i bębny dociera na pogranicza muzyki celtyckiej, francuskiej, jazzu i World Music.

Muzyka zespołu powstała w wyniku fascynacji żywotnością kultury bretońskiej, w której tradycja muzyczna jest obecna w życiu każdego miasta i wsi, łącząc pokolenia.

Gwerenn występował wielokrotnie na największych festiwalach muzyki celtyckiej i folkowej w Polsce, takich jak „Zamek” w Będzinie , „Celtycki Gotyk” w Toruniu czy Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival w Warszawie.

Julia Sielicka – flet poprzeczny, whistle

Wojciech Braszak – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy

Tomasz Biela – gitara akustyczna, gitara elektryczna

Adam Sławiński– gitara basowa

Patryk Hołoga – bodhrán, cajón, bongosy, darabuka, djembe, instr. perkusyjne

 

Ognistą mieszankę włoskiego temperamentu, łagodności harfy i rytmu mandoli mogliśmy gościć na scenie Balfolk.pl Festival 2 lata temu. Pamiętacie jak wspaniały był to koncert? Stefano Baldan i Adriano Sangineto od tego czasu dorobili się długograjacej płyty i obiecali nam, że na festiwalowej scenie nie zabraknie też nowego materiału przygotowanego na kolejny album.

Dźwięk strun wydobywany na wszystkie możliwe sposoby, melodyjność harfy, rytm gitary i łagodność fletu; unikalne dźwięki średniowiecznej salterii osadzone w nowoczesnych aranżacjach; włoska energia, dwie płyty na koncie i tysiące przetańczonych godzin…

Lyradanz to:
 • Adriano Sangineto (harfa celtycka)
 • Caterina Sangineto (salteria, bodhran, flet)
 • Jacopo Ventura (gitara, bouzouki)

Wspaniała mieszanka doświadczonych muzyków, intrygujących postaci, instrumentów z różnych europejskich zakątków. Sprinkle Blizzard to spontaniczny i oryginalny zespół balfolkowy, powstały z miłości do tańca, prosto z hal balowych Europy. Ich muzyka to tradycyjne melodie taneczne i własne kompozycje zespołu. To oryginalna mieszanka energii, improwizacji, intymności, humoru, minimalizmu i bogactwa dźwięku, który z
odwagą łączy stare z nowym, przyziemne z duchowym.

Sprinkle Blizzard na scenie Balfolk.pl Festival pojawi się jako kwartet w składzie:
 • Angelika Hudler (Austria) – skrzypce
 • Olena Yeremenko (Ukraina) – nyckelharpa
 • Jan Gałczewski (Polska) – irlandzkie bouzouki
 • Jakub ‘Goldfinchʼ Szczygieł (Polska) – Flet irlandzki i whistle

Struny mandoli i głos zdolny poruszyć niebiosa. To koncert dla nas sentymentalny, gdyż cała nasza przygoda z organizacją balfolków rozpoczęła się 5 lat temu na festiwalu w Pradze od krótkiej rozmowy ze Stefano, po której zgodził się zagrać na naszej imprezie w Warszawie. Śpiew, mandola, looper, zatańczmy to jeszcze raz… jeszcze raz… jeszcze raz… jeszcze raz…

Trio WoWaKin powstało w 2016 roku.
Specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą wprawdzie na muzyce tradycyjnej (muzycy czerpią swój repertuar z żywego przekazu, jeżdżąc na wieś i ucząc się od starszego pokolenia zaprzyjaźnionych muzykantów i śpiewaczek), ale też mocno wchodzącą we współczesność. Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Artyści na scenie prowadzą muzyczny dialog, świetnie się przy tym bawiąc a zarazem uwodząc publiczność naturalnością i szczerością przekazu. Muzyka WoWaKin trio ma niesamowitą energię taneczną, dlatego ich koncerty doskonale nadają się do tańca, zapraszając wszystkich do szalonego ‘wirowania’ w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków.

Zespół tworzy trójka muzyków: Mateusz Wachowiak, Paula Kinaszewska i Bartłomiej Woźniak. Zespól zdobył m.in. III nagrodę w konkursie Nowa Tradycja’16 i Folkowe Mikołajki’16; może się też pochwalić występem na festiwalu Womex’17, udziałem w wielu prestiżowych festiwalach w 2018, m.in.: EthnoPort, Skrzyżowanie Kultur, Dwa Brzegi, Warszawa Singera, Dźwięki Północy.

Trio WoWaKin wydało we wrześniu 2017 swój debiutancki album ‘Kraj za miastem’:
płyta do tańca i do zasłuchania!