O Nas

SALIX

Fundacja Aktywnego Kształcenia i Rekreacji SALIX zajmuje się popularyzowaniem idei survivalu i bliskiego kontaktu z naturą w życiu codziennym. Fundacja propaguje idee kształcenia i kształtowania obywateli poprzez aktywny wypoczynek, zachęca do poszerzania własnych horyzontów na każdym kroku. Stale szukamy nowych obszarów działań i integrujemy się ze środowiskami skupiającymi ludzi z pasją.

BALFOLK.PL

Balfolk.pl to grupa zrzeszająca ludzi pasjonujących się tańcami tradycyjnymi z krajów europejskich. Zajmujemy się organizacją potańcówek oraz warsztatów tanecznych w Warszawie i Łodzi. Nieustannie pracujemy nad organizacją kolejnych wydarzeń, które pozwolą pokazać, czym jest balfolk jak najszerszemu gronu odbiorców.

Mamy na koncie kilkadziesiąt różnych wydarzeń, w tym kilkanaście potańcówek z muzyką na żywo, z artystami zarówno z Polski: Balonique, Sofutoja, Sambal, jak i z zagranicy: Wim te Groen (Holandia), Stefano Baldan i Adriano Sangineto (Włochy), Bruno Le Tron (Francja), Duo Carrijn (Belgia). Do znaczących sukcesów naszej grupy zaliczamy zorganizowanie pierwszej edycji Balfolk.pl Festival w czerwcu 2017.

PO STAREMU

Fundacja Po Staremu skupia się na polskim tańcu i muzyce tradycyjnej, bada dziedzictwo naszych przodków, odświeża je i włącza z powrotem w obieg. Szukamy rzeczy cennych i prawdziwych, które zachowały się w naszej kulturze, wszystkiego tego, co wciąż jest wartościowe i może przynosić korzyści społeczeństwu, naszym bliskim i nam samym. Fundacja organizuje regularne potańcówki z muzyką polską w Łodzi.